In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Inginer profil electric

Denumirea Postului:INGINER PROFIL ELECTRIC

Cerinte:
-          limba engleza (nivel mediu);
-          cunosterea programului de proiectare Solid Edge (3D);
-          facultate profil electromecanic, electric, electrotehnica, electroenergetica;
-          dispus la deplasari la sediul principal al grupului SGB – Regensburg;
-          constituie un avantaj cunoasterea limbii germane, ruse sau maghiare, precum si experienta in domeniu;
-          bune abilitati de comunicare;
-          spirit de echipa.

Responsabilitati:
-          calcularea si dimensionarea transformatoarelor si autotransformatoarelor pentru oferte (programe SGB-SMIT);
-          utilizarea programelor de calcul SGB-SMIT pentru verificarea transformatoarelor de putere;
-          intocmirea Fiselor de calcul pentru transformatoare si autotransformatoare.
-          analizarea caietelor de sarcini pentru proiectele de transformatoare si autotransformatoare.
-          intocmirea de studii si rapoarte FEM privind stresul dielectric in fereastra transformatorului;
-          participarea la programele necesare noii sau viitoarelor dezvoltari;
-          ofera suport tehnic si consiliere pentru departamentele interne (vanzari, proiectare, testare, achizitii si productie);
-          utilizarea urmatoarelor programe: Solid Edge (3D), Citrix, M10.
Beneficii:
-          pachet salarial motivant (salariu fix, tichete de masa, decontare transport pe Tursib, prime de Craciun, Paste si concediu);
-          posibilitatea dezvoltarii in cariera.